Hakkımızda

Oğuz Toprak Hakkımızda


Şirket ortakları ilk tuğla üretimine 1976 yılında Ankara asfaltı üzerinde Yapısan Toprak Sanayi Ltd. Şti. ile başlamış olup 1978 yılından itibaren Mehmet Hıfzı Çıkıkcı yönetiminde faaliyetine devam etmiştir.

Gelişen teknolojiye ayak uydurmak ve üretim kapasitesini arttırmak amacıyla, Oğuz Toprak Sanayi ve Ticaret A.Ş 18 Şubat 1988 yılında Mehmet Aydın Çıkıkcı tarafından 250 milyon lira sermaye ile Dereköy Deresi Mevkii - Turgutlu adresinde yaklaşık 250 m2 kapalı alan, 30.000 m2 açık alan olmak üzere toplam 55.000 m2 arazi üzerine kurulmuş bir aile şirketidir.

Fabrikamız, en gelişmiş Hoffman fırın teknolojisi ve dört kanal suni kurutma ünitesi ile 4 mevsim üretim yapma imkanına sahiptir. Fabrikamızda Turgutlu’ya özel hammadde itina ile işlenmekte ve ürünlerimiz inşaatların kalite güvencesi olmaya devam etmektedir.

“İstediğiniz zaman, İstediğiniz kadar, İstediğiniz yere” sloganıyla ve “Her müşterimiz Tek müşterimizdir” felsefesi ile kurulmuş olan fabrikamız, sizlerin memnuniyetini ve güvenini kazandığı sürece var olmaya devam edecektir.